تبلیغات
آپلود عکس رباتیک را آسان بیاموزیم
فاتولز - جدیدترین ابزار رایگان وبمستر
كلیك كنید
تلگرام @foumanrobo - اینستاگرام @foumanrobo
FOUMANROBO
مدیریت سایت
تماس با ما
نظر شما چیست؟
دوست دارید چه رباتی بسازید؟

سطح بندی آموزشی            


یکی از مهمترین مسئله هایی که در تمام سیستم های آموزشی به عنوان نقص و ایراد با آن مواجهیم هم درک نبودن دانش آموختگان یک کلاس از منظر سطح علمی، هوش و فهم است. به طوری که شاهد آنیم که بسیاری از دانش آموزان یک کلاس بدلیل هوش بالاتر از سطح کلاس غالبا بهره زیادی از حرفهای مدرس و معلم نداشته و غالب حرفهایی که می شنوند تکراری است و کلاس را خسته کننده می بینند و بالعکس برخی دانش آموزان بدلیل هوش کمتر مسئله ای را در کلاس متوجه نداشته و از اینکه آن را بپرسند و مورد تمسخر همکلاسی های خود قرار بگیرند از سوال کردن امتناع ورزیده و بدون آنکه مسائل را بفهمند پشت سر هم آنها را از دست می دهند. صاحبنظران راهکارهای مختلفی را برای این امر در نظر گرفته اند. رایج ترین شیوه آنست که دانش آموزان را سطح بندی کرده و قوی ها را در یک کلاس و ضعیف تر ها را در کلاس دیگر می گذارند.
این مسئله اگر چه خوبی هایی دارد لیکن بدلیل آنکه پیشرفتی برای ضعیف تر ها ندارد سبک زیاد جالبی نیست.راهکار سیستم آموزشی آراد راهکاری متفاوت و نوین است.مطالب در 4 سطح علمی طبقه بندی شده و در جزوات آموزشی قرار گرفته اند. زبان هر یک از سطوح با هم متفاوت بوده و با هر سنی از منظر خود سخن به میان می شود.
سطح ابتدایی، راهنمایی، دبیرستان و دانشگاه سطوح علمی هستند که با 4 رنگ مختلف به سبک color education در جزوات بیان گشته اند.
حال اگر دانش آموزی در مبحثی مشکل داشت به یک درجه پایین تر مراجعه کرده و مطالب را یاد می گیرد. سپس مطالب رده خود را خوانده و امکان دارد توانایی مطالعه درجه بالاتر را هم داشته باشد.دانش آموزی هم که مطالب سطح خودش برایش ساده است می تواند مطالب سطوح بالاتر را مطالعه نماید.
اینگونه است که نوین ترین سیستم آموزشی را آراد در رباتیک ایران ارائه کرده و بسیاری از صاحبنظران به این سبک نگاه ویژه دارند.

سطوح علمی ابتدایی - راهنمایی و متوسطه

سطح علمی در سیستم آموزشی آراد به سه مقطع ابتدایی،راهنمایی و دبیرستان تقسیم شده که در هر مقطع مطالب مورد نیاز و قابل فهم دانش آموزان با زبانی ساده و در عین حال کاربردی بیان گردیده است.

به عنوان مثال در ترم یک در مقطع ابتدایی تا آزمایش 5 مطالب ارائه میشود در حالی که همان آزمایشات به اضافه 5 آزمایش دیگر برای مقطع راهنمایی برنامه ریزی شده است.
در مقاطع بالاتر مانند دبیرستان نیز همان آزمایشات با مطالبی تخصصی تر به دانش آموزان تدریس می شود.


رنگ بندی آموزشی

شیوه ی Color Education یکی از بهترین روش های آموزشی می باشد که توسط شرکت صنایع رباتیک آراد به بهره برداری رسیده است .
جزوه آموزشی آراد ، از 4 رنگ تشکیل شده است که هر رنگ متناسب با مقطع خواصی طراحی گردیده است . که در ادامه به شرح رنگ ها می پردازیم .


فایده و هدف از طراحی این شیوه آموزشی :

رنگ بندی های آموزشی برای یادگیری بهتر و کامل تر بسیار مناسب می باشد به گونه ای که ، اگر دانش آموز مقطع راهنمایی ، در مورد یکی از مباحث آموزشی به مشکلی بر بخورد ، می تواند به مقطع قبلی رجوع کرده و آن مبحث را در حد ساده تر بیاموزد.
و یا اگر مبحثی دارای بیان ساده بوده و از قبل اطلاع داشت ، می تواند به مقطع بالا تر رجوع کرده و اطلاعات جدیدتری را بدست آورد.


به منظور استفاده مفیدتر و راحت تر از جزوه به مطالب زیر دقت نمایید.

*کلیه مفهیم بیان شده به صورت توضیحات ملموس از پدیده ها برای کلیه مقاطع آموزشی می باشد.
- کلیه مطالبی که با رنگ قهوه ای نشان داده شده اند برای استفاده در مقاطع دبستان می باشد.
- کلیه مطالبی که با رنگ قرمز نشان داده شده اند برای استفاده در مقطع راهنمایی می باشد.
- کلیه مطالبی که با رنگ آبی نشان داده شده اند برای استفاده در مقطع دبیرستان می باشد.
- کلیه مطالبی که با رنگ مشکی نشان داده شده اند برای استفاده در مقطع دانشگاهی می باشد.


.: Weblog Themes By themzha :.

درباره وبلاگ


مدیریت شهری صنایع رباتیك آراد
مجری طرح جامع
آموزش رباتیك دانش آموزی فومن
مهد كودك
ابتدایی- راهنمایی - دبیرستان
سنین 3 تا 16 سال
هیجان - خلاقیت - نوآوری

(اینستاگرام - تلگرام )
foumanrobo@
آپارات:
http://www.aparat.com/foumanrobo

شروع فعالیت:فروردین91

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
تبلیغات وب